Wernisaż wystawy Agnieszki Sadowskiej „GRANICA. LUDZIE W DRODZE”

16 stycznia, o godzinie 18:00, zapraszamy do Rzeszowskich Piwnic na wernisaż wystawy Agnieszki Sadowskiej „GRANICA. LUDZIE W DRODZE”, którego organizację wspiera Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Autorka jest fotoreporterką Gazety Wyborczej, która od ponad roku, niestrudzenie uczestniczy w dramatycznych wydarzeniach na granicy polsko-białoruskiej. To dzięki jej zdjęciom dowiedzieliśmy się o tragicznych losach kurdyjskich dzieci z Michałowa. Agnieszka Sadowska dokumentuje ten najtrudniejszy odcinek drogi migrantów do lepszego życia. Uwiecznia dramatyczne momenty, kiedy do ukrywających się w lasach ludzi docierają z pomocą humanitarną wolontariuszki i wolontariusze. Pokazuje też niosących pomoc – młodych aktywistów, medyków, lokalnych mieszkańców Podlasia, którzy co noc wyruszają, by uchodźców nakarmić, ubrać, wyleczyć, ochronić przed procedurą pushbacków.

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Folkowisko oraz rzeszowscy społecznicy Marta Połtowicz-Bobak i Darek Bobak, aktywiści i wolontariusze pomagający uchodźcom ukraińskim, a także Anna Fostakowska, pomysłodawczyni projektu, reporterka, która rok temu zaangażowała się w pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej. Współorganizatorami wystawy są: Fundacja Gazety Wyborczej, Salam Lab i Fundacja Humanitarna Folkowisko. Inicjatywę wspiera Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.