Nagroda Obywatelska im. Henryka Wujca - zapowiedź

Nagroda Obywatelska im. Henryka Wujca

Nagroda Obywatelska im. Henryka Wujca zostanie wręczona po raz pierwszy już w sobotę, 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

WSPÓŁdziałamy!

Ruszył konkurs grantowy Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca na inicjatywy społeczne uchodźców i uchodźczyń w Polsce

Powstał Prawniczy Fundusz Solidarności

Do 22 lipca pracownicy naukowi z wydziałów prawa ukraińskich uczelni mogą wnioskować o stypendia z nowo powołanego Prawniczego Funduszu Solidarności

Zobacz filmy:

W ramach kampanii Zależy mi Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca powstały filmy z udziałem m.in. prof. Adama Strzembosza, prof. Adama Bodnara, prof. Ewy Łętowskiej, dr Hanny Machińskiej, Adama “Łona” Zielińskiego i Stanisława Soyki. Treść przekazów kampanii nawiązuje do troski o kraj, społeczeństwo, o to, co dla Polek i Polaków jest ważne. Wszyscy bohaterowie wypowiadają do kamery krótkie zdanie określające, na czym im zależy. W spocie obok znanych osobistości biorą udział także obywatele i obywatelki. Filmy ilustruje muzycznie fragment utworu Stanisława Soyki „Zależy mi”.

Prof. Adam Bodnar
Członek Kapituły Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca
Kuba Wygnański
Założyciel Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca
Previous slide
Next slide

Komentarze dotyczące filantropii, finansowania działań obywatelskich.

Komentarze dotyczące bieżących wydarzeń w przestrzeni publicznej, pozostających w korelacji z obszarami działania Funduszu.

Obszary ekspertyzy - tematy, w których zabieramy głos: niezależność wymiaru sprawiedliwości, praworządność; edukacja obywatelska; kontrola instytucji publicznych - działania strażnicze; prawa człowieka; prawa mniejszości; wsparcie osób uchodźczych i migranckich; wybory - obserwacja społeczna wyborów; niezależność mediów; ochrona klimatu i środowiska; rozmowa mimo różnić i przeciwdziałanie mowie nienawiści.

Od początku działalności Funduszu Obywatelskiego wspierają go autorytety osób, które tworzyły najważniejsze konstytucyjne organy w Polsce. Członkami i członkiniami Kapituły Funduszu Obywatelskiego są profesorowie: Ewa Łętowska – pierwsza polska Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Strzembosz – były prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący Trybunału Stanu oraz Andrzej Zoll – Rzecznik Praw Obywatelskich (2000–2006) oraz  dr. hab. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich (2015-2021), prof. SWPS. Rolą Kapituły jest czuwanie nad funkcjonowaniem Funduszu Obywatelskiego.

Press Kit

Zachęcamy do korzystania z multimediów Funduszu Obywatelskiego, z oznaczeniem autorstwa. Prosimy pamiętać o podaniu autora zdjęcia/filmu – i/lub źródła: materiały prasowe Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca, funduszobywatelski.pl
W wypadku zapotrzebowania na zdjęcia w innym rozmiarze czy np. ilustrujące wybrane inicjatywy wspierane przez Fundusz Obywatelski, prosimy o wysłanie zapytania na adres: media@funduszobywatelski.pl

KLIKNIJ w zdjęcie, aby otworzyć galerię i zobaczyć dostępne materiały >>

Uprzejmie przypominamy o braku możliwości wykorzystywania zdjęć i grafik w celach komercyjnych.

Kampania "Zależy mi"

Źródło: Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca,;funduszobywatelski.pl

Dr Hanna Machińska laureatką Nagrody Obywatelskiej im. Henryka Wujca

Nagroda Obywatelska im. Henryka Wujca

Fot. Jan Brykczyński dla Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca; funduszobywatelski.pl

Mural Henryka Wujca w Galerii Tybetańskiej w Warszawie

Fot. Jan Brykczyński dla Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca; funduszobywatelski.pl

Monika Zagórska

Specjalistka ds. PR

Pezedstawiciel(k)i mediów zainteresowane_ych uzyskaniem informacji na temat działań Funduszu  lub umówieniem wywiadu, prosimy o kontakt z Biurem Prasowym Funduszu:

Moniką Zagórską: 

monika.zagorska@funduszobywatelski.pl

+48 609793927

lub poprzez wysłanie zapytania na adres: 

media@funduszobywatelski.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.