Dr Hanna Machińska w Kapitule Funduszu

Dr Hanna Machińska w Kapitule Funduszu Obywatelskiego

4 kwietnia 2023 r. - Dr Hanna Machińska – osoba z wielkim oddaniem wspierająca aktywistki i aktywistów nawet w najtrudniejszych momentach – dołącza do Kapituły Funduszu Obywatelskiego.

"Zależy mi" na Polsce

20 lutego 2023 r. - Ruszyła kampania 1.5% Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca

Dr Hanna Machińska laureatką Nagrody Obywatelskiej im. Henryka Wujca

10 grudnia 2022 - “Rzeczniczka Praw Obywatelskich, która nie tylko stoi na straży praw osób znajdujących się w najtrudniejszych sytuacjach, ale też jak nikt inny pomaga tym, którzy starają się im pomagać.

Nagroda Obywatelska im. Henryka Wujca - zapowiedź

Nagroda Obywatelska im. Henryka Wujca

3 grudnia 2022 r. - Nagroda Obywatelska im. Henryka Wujca zostanie wręczona po raz pierwszy już w sobotę, 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

WSPÓŁdziałamy!

5 października 2022 r. - Ruszył konkurs grantowy Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca na inicjatywy społeczne uchodźców i uchodźczyń w Polsce

Powstał Prawniczy Fundusz Solidarności

15 lipca 2022 r. - Do 22 lipca pracownicy naukowi z wydziałów prawa ukraińskich uczelni mogą wnioskować o stypendia z nowo powołanego Prawniczego Funduszu Solidarności

Zobacz filmy:

W ramach kampanii Zależy mi Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca powstały filmy z udziałem m.in. prof. Adama Strzembosza, prof. Ewy Łętowskiej, dr Hanny Machińskiej, Adama „Łona” Zielińskiego, prof. Adama Bodnara i Stanisława Soyki. Treść przekazów kampanii nawiązuje do troski o kraj, społeczeństwo, o to, co dla Polek i Polaków jest ważne. Wszyscy bohaterowie wypowiadają do kamery krótkie zdanie określające, na czym im zależy. W spocie obok znanych osobistości biorą udział także przedstawiciele organizacji i aktywiści wspierani przez Fundusz oraz obywatele i obywatelki. 

Kuba Wygnański
Założyciel Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca

Komentarze dotyczące filantropii, finansowania działań obywatelskich.

Komentarze dotyczące bieżących wydarzeń w przestrzeni publicznej, pozostających w korelacji z obszarami działania Funduszu.

Obszary ekspertyzy - tematy, w których zabieramy głos: niezależność wymiaru sprawiedliwości, praworządność; edukacja obywatelska; kontrola instytucji publicznych - działania strażnicze; prawa człowieka; prawa mniejszości; wsparcie osób uchodźczych i migranckich; wybory - obserwacja społeczna wyborów; niezależność mediów; ochrona klimatu i środowiska; rozmowa mimo różnić i przeciwdziałanie mowie nienawiści.

Od początku działalności Funduszu Obywatelskiego wspierają go autorytety osób, które tworzyły najważniejsze konstytucyjne organy w Polsce. Członkami i członkiniami Kapituły Funduszu Obywatelskiego są profesorowie: Ewa Łętowska – pierwsza polska Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Strzembosz – były prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący Trybunału Stanu oraz Andrzej Zoll – Rzecznik Praw Obywatelskich (2000–2006). Rolą Kapituły jest czuwanie nad funkcjonowaniem Funduszu Obywatelskiego.

Press Kit

Zachęcamy do korzystania z multimediów Funduszu Obywatelskiego, z oznaczeniem autorstwa. Prosimy pamiętać o podaniu autora zdjęcia/filmu – i/lub źródła: materiały prasowe Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca, funduszobywatelski.pl
W wypadku zapotrzebowania na zdjęcia w innym rozmiarze czy np. ilustrujące wybrane inicjatywy wspierane przez Fundusz Obywatelski, prosimy o wysłanie zapytania na adres: media@funduszobywatelski.pl

KLIKNIJ w zdjęcie, aby otworzyć galerię i zobaczyć dostępne materiały >>

Uprzejmie przypominamy o braku możliwości wykorzystywania zdjęć i grafik w celach komercyjnych.

Kampania "Zależy mi"

Źródło: Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca,;funduszobywatelski.pl

Dr Hanna Machińska laureatką Nagrody Obywatelskiej im. Henryka Wujca

Nagroda Obywatelska im. Henryka Wujca

Fot. Jan Brykczyński dla Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca; funduszobywatelski.pl

Mural Henryka Wujca w Galerii Tybetańskiej w Warszawie

Fot. Jan Brykczyński dla Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca; funduszobywatelski.pl

Monika Zagórska

koordynatorka ds. komunikacji zewnętrznej

Pezedstawiciel(k)i mediów zainteresowane_ych uzyskaniem informacji na temat działań Funduszu  lub umówieniem wywiadu, prosimy o kontakt z Biurem Prasowym Funduszu:

Moniką Zagórską: 

monika.zagorska@funduszobywatelski.pl

+48 609793927

lub poprzez wysłanie zapytania na adres: 

media@funduszobywatelski.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.