Chcę pomóc
Działaj z nami
Wspieraj aktywistki i aktywistów
Starych drzew się nie przesadza, a jednak 70 tysięcy starszych osób z Ukrainy znalazło się w Polsce z powodu wojny.
Dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego seniorzy z Ukrainy i z Polski mogą poznawać się, spędzać razem czas i wspierać nawzajem. Bo każdy człowiek, w każdym wieku, ma szansę zacząć nowe życie. Potrzeba tylko bezpieczniej przestrzeni. Taką przestrzeń tworzy dynamiczna liderka grupy „Aktywni Ukraińcy 60+ Poznań”, Oksana Vykhovanets.
Wspieraj razem z nami działania aktywistek i aktywistów -
w tym integrację i wzmacnianie więzi w ramach społeczności lokalnych, aby przeciwdziałać ryzyku wykluczenia i izolacji starszych osób z doświadczeniem uchodźstwa.
formy wsparcia
Jak się zaangażować?
WSPIERAJ REGULARNIE
Ustaw zlecenie stałe ze swojego rachunku bankowego na rachunek Fundacji dla Polski nr 87 1140 1010 0000 5294 4600 1021 lub comiesięczną darowiznę online, korzystając z formularza powyżej (wybierz typ płatności - wpłaty cykliczne).
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
Możesz przekazać darowiznę przelewem na wydzielone konto Fundacji dla Polski (ul. Szpitalna 5/3, 00-031 Warszawa):
nr rachunku mBank 87 1140 1010 0000 5294 4600 1021
lub przekazać wpłatę online korzystając z formularza powyżej.
Przekaż 1,5% podatku
Przekaż nam swój 1,5%: w zeznaniu podatkowym wpisz nasz nr KRS i zaznacz zgodę na przekazanie swoich danych. Będziemy wtedy mogli potwierdzić otrzymanie Twojego 1,5% podatku i poinformować Cię, jak wykorzystaliśmy otrzymane środki.
Fundacja dla Polski: KRS 0000039342
Cel szczegółowy: FUNDUSZ OBYWATELSKI
Jeśli rozliczasz się samodzielnie, możesz skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczeń PITax lub e-pity. Programy automatycznie podpowiedzą Ci numer KRS Fundacji dla Polski.
Zorganizuj zbiórkę
Jeśli zbliżają się Twoje urodziny możesz zorganizować zbiórkę korzystając z aplikacji na Facebooku. Gdy organizujesz ślub, poproś gości, aby zamiast kwiatów przekazali darowizny na rzecz Funduszu. Nie musisz rejestrować zbiórki publicznej, jeśli prowadzisz zbiórkę wśród znajomych/na imprezie zamkniętej.
Pomagaj przy okazji zakupów online
Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów online wesprze działania Funduszu Obywatelskiego... a Ty nic nie dopłacasz! Korzystając z FaniMani.pl możesz skorzystać z oferty 1550 sklepów przy okazji codziennych zakupów. Przekonaj się, jak ławo jest pomagać!
Wspieraj jako firma
Wesprzyj nasze działania jako firma, przekazując darowiznę pieniężną na działania statutowe. Możesz też zostać partnerem konkursu lub obszarutematycznego i współtworzyć z nami Funduszu Obywatelski.
Kontakt: Agnieszka Gajek, tel: 881 603 700, agnieszka.gajek@funduszobywatelski.pl
Ufunduj grant
Możesz samodzielnie lub z grupą znajomych ufundować cały grant. Aby sfinansować jedną inicjatywę w konkursie na lokalne działania strażnicze potrzebujemy 4900 zł. Jeśli chcesz wesprzeć inicjatywę ogólnopolską, skontaktuj się z nami.
Co jeszcze możesz zrobić?
Przejmujesz się wycinką lasów? Dołącz do inicjatywy Lasy i Obywatele!
Przeczytaj scenariusze lekcji nt. wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela zapisanych w Konstytucji, nagrodzone w konkursie „Konstytucja na 6 im. Wiktora Osiatyńskiego”.
Wyjdź ze swojej bańki i poznaj poglądy innych – przeczytaj teksty, które powstały w ramach projektu “Spięcie” – współpracy międzyredakcyjnej pięciu środowisk (Klub Jagielloński, Magazyn Kontakt, Krytyka Polityczna, Kultura Liberalna i Nowa Konfederacja), które dzieli bardzo wiele, ale łączy gotowość do podjęcia niecodziennej rozmowy.
Poznaj STRAŻNIKÓW PUSZCZY.
Przeciwdziałaj mowie nienawiści. Zapoznaj się z materiałami o radykalizacji opracowanymi przez Fundację Instytut Bezpieczeństwa Społecznego w ramach projektu dofinansowanego przez Fundusz Obywatelski
Przeciwdziałaj rasizmowi i ksenofobii ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej
Czy umiesz rozpoznać mowę nienawiści? Czy wiesz, jak rozmawiać z młodzieżą o mowie nienawiści lub dyskryminacji? Posłuchaj lekcji online „Mowa nienawiści – o języku, który niszczy i rani” z prof. Ewą Łętowską, prof. Marcinem Matczakiem, r.pr. Karoliną Kędziorą oraz prok. Krzysztofem Parchimowiczem.
Przeczytaj informator szkolno-prawny Stowarzyszenia Kogutorium, który powstał dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego.
Obejrzyj film „Trzeba być z tym, który jest bity i poniżany”, który przygotowało Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita.