Chcę pomóc

Nie ma demokracji bez ochrony praw człowieka oraz rządów prawa.

Gdy dzień po dniu ograniczane są prawa i wolności demokratyczne, to właśnie organizacje społeczne, niezależni aktywiści i aktywistki walczą o standardy demokratyczne.

Możesz ich wspierać, uruchamiając Abonament na demokrację.

dr hab. Adam Bodnar

W Polsce działa ponad 100 tys. organizacji społecznych. Zobacz, czym się zajmują – poznaj kampanię To działa!

Bądź na bieżąco w sprawach dotyczących obrony praworządności. Słuchaj podcastów #Wolne Sądy „Na prawo patrz”

Zorganizuj w swojej miejscowości spotkanie nt. praw i wolności obywatelskich. Zaproś na spotkanie przedstawicieli akcji Tour de Konstytucja PL, w której sędziowie, prokuratorzy, prawnicy i przedstawiciele organizacji społecznych rozmawiają z Polkami i Polakami o wolnościach i prawach obywatelskich. Zgłoszenia: https://tour-de-konstytucja.pl/zgloszenie/

Obejrzyj wystawę “Sprawiedliwość” Piotra Wójcika

Weź udział w społecznej obserwacji wyborów – poznaj Pomocnik Obserwatora Społecznego, przygotowany przez Fundację Odpowiedzialna Polityka. Kolejne wybory już za rogiem!

Wyjdź ze swojej bańki i poznaj poglądy innych – przeczytaj teksty, które powstały w ramach projektu “Spięcie” – współpracy międzyredakcyjnej pięciu środowisk (Klub Jagielloński, Magazyn Kontakt, Krytyka Polityczna, Kultura Liberalna i Nowa Konfederacja), które dzieli bardzo wiele, ale łączy gotowość do podjęcia niecodziennej rozmowy.

Przejmujesz się wycinką lasów – dołącz do inicjatywy Lasy i Obywatele

Przeciwdziałaj rasizmowi i ksenofobii ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.