Chcę pomóc

To od nas zależy w jakiej Polsce będziemy żyć.

Wspieraj aktywistki i aktywistów, którzy bronią praw obywatelskich i patrzą władzy na ręce.

Wspieraj działania obywatelskie.

ZALEŻY NAM NA POLSCE

W Polsce działa ponad 100 tys. organizacji społecznych. Zobacz, czym się zajmują – poznaj kampanię To działa!

Bądź na bieżąco w sprawach dotyczących obrony praworządności. Słuchaj podcastów #Wolne Sądy „Na prawo patrz”

Zorganizuj w swojej miejscowości spotkanie nt. praw i wolności obywatelskich. Zaproś na spotkanie przedstawicieli akcji Tour de Konstytucja PL, w której sędziowie, prokuratorzy, prawnicy i przedstawiciele organizacji społecznych rozmawiają z Polkami i Polakami o wolnościach i prawach obywatelskich. Zgłoszenia: https://tour-de-konstytucja.pl/zgloszenie/

Obejrzyj wystawę “Sprawiedliwość” Piotra Wójcika

Weź udział w społecznej obserwacji wyborów – poznaj Pomocnik Obserwatora Społecznego, przygotowany przez Fundację Odpowiedzialna Polityka. Kolejne wybory już za rogiem!

Wyjdź ze swojej bańki i poznaj poglądy innych – przeczytaj teksty, które powstały w ramach projektu “Spięcie” – współpracy międzyredakcyjnej pięciu środowisk (Klub Jagielloński, Magazyn Kontakt, Krytyka Polityczna, Kultura Liberalna i Nowa Konfederacja), które dzieli bardzo wiele, ale łączy gotowość do podjęcia niecodziennej rozmowy.

Przejmujesz się wycinką lasów? Dołącz do inicjatywy Lasy i Obywatele!

Przeciwdziałaj rasizmowi i ksenofobii ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej

Czy umiesz rozpoznać mowę nienawiści? Czy wiesz, jak rozmawiać z młodzieżą o mowie nienawiści lub dyskryminacji? Posłuchaj lekcji online „Mowa nienawiści – o języku, który niszczy i rani” z prof. Ewą Łętowską, prof. Marcinem Matczakiem, r.pr. Karoliną Kędziorą oraz prok. Krzysztofem Parchimowiczem.  

Przeczytaj scenariusze lekcji nt. wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela zapisanych w Konstytucji, nagrodzone w konkursie “Konstytucja na 6 im. Wiktora Osiatyńskiego”.

Obejrzyj film “Trzeba być z tym, który jest bity i poniżany”, który przygotowało Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita.

 

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.