Chcę pomóc

To od nas zależy w jakiej Polsce będziemy żyć.

Wspieraj aktywistki i aktywistów, którzy bronią praw obywatelskich i patrzą władzy na ręce.

Wspieraj działania obywatelskie.

ZALEŻY NAM NA POLSCE

W Polsce działa ponad 100 tys. organizacji społecznych. Zobacz, czym się zajmują – poznaj kampanię To działa!

Bądź na bieżąco w sprawach dotyczących praworządności. Słuchaj podcastów #Wolne Sądy.

Śledź działania Tour de Konstytucja na https://tour-de-konstytucja.pl/

Już wkrótce rozpocznie się IV edycja Tour de Konstytucja,  tegoroczna edycja będzie poświęcona ludziom młodym i edukacji obywatelskiej prowadzonej w dialogu międzypokoleniowym. Stąd nazwa – “Siła Młodych – Most Pokoleń”. 

Przeczytaj informator szkolno-prawny Stowarzyszenia Kogutorium, który powstał dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca.

Poznaj STRAŻNIKÓW PUSZCZY.

Wspólnie z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i Wirtualna Polska realizujemy projekt wsparcia strażników lasów działających w całej Polsce oraz zachęcamy do działalności aktywistycznej w obronie lasów i wstąpienia w szeregi strażników.
Z filmu dowiecie się, kim jest strażnik puszczy, czym się zajmują strażnicy, o co walczą i dlaczego rola leśnych ruchów strażniczych jest tak ważna. 

Wyjdź ze swojej bańki i poznaj poglądy innych – przeczytaj teksty, które powstały w ramach projektu “Spięcie” – współpracy międzyredakcyjnej pięciu środowisk (Klub Jagielloński, Magazyn Kontakt, Krytyka Polityczna, Kultura Liberalna i Nowa Konfederacja), które dzieli bardzo wiele, ale łączy gotowość do podjęcia niecodziennej rozmowy.

Przejmujesz się wycinką lasów? Dołącz do inicjatywy Lasy i Obywatele!

Przeciwdziałaj rasizmowi i ksenofobii ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej

Czy umiesz rozpoznać mowę nienawiści? Czy wiesz, jak rozmawiać z młodzieżą o mowie nienawiści lub dyskryminacji? Posłuchaj lekcji online „Mowa nienawiści – o języku, który niszczy i rani” z prof. Ewą Łętowską, prof. Marcinem Matczakiem, r.pr. Karoliną Kędziorą oraz prok. Krzysztofem Parchimowiczem.  

Przeczytaj scenariusze lekcji nt. wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela zapisanych w Konstytucji, nagrodzone w konkursie „Konstytucja na 6 im. Wiktora Osiatyńskiego”.

Obejrzyj film „Trzeba być z tym, który jest bity i poniżany”, który przygotowało Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita.

 

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.