Konkurs WSPÓŁdziałamy: aż 17 uchodźczych grup nieformalnych i organizacji współtworzonych przez osoby uchodźcze i migranckie otrzyma wsparcie z Funduszu Obywatelskiego
Radość!!! Wiemy już, kto otrzyma wsparcie w konkursie WSPÓŁdziałamy! Aż 17 uchodźczych grup nieformalnych i organizacji współtworzonych przez osoby uchodźcze i migranckie będzie mogło zrealizować swoje pomysły dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego! Ależ to była przyjemność, czytać tak wiele różnorodnych i dobrych wniosków!!! Jesteśmy pod wrażeniem! Dziękujemy wszystkim, którzy przedstawili nam swoje projekty!
Wśród wybranych z prawie 80 zgłoszeń inicjatyw są wnioski osób z Afganistanu, Białorusi, Czeczenii, Kurdystanu i Ukrainy mieszkających i działających w różnych częściach Polski. Wsparcie popłynie m.in. do Katowic, Olsztyna, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Krakowa, Łodzi, Poznania i Wrocławia.
Wśród docenionych projektów znajdują się inicjatywy edukacyjne, międzykulturowe, (samo)pomocowe: wspólne gotowanie, świętowanie, rozmowy i działania białorusko-ukraińskie, polsko- afgańskie, ukraińsko-polskie itp. itd., zajęcia dla dzieci, przedszkole ukraińskie i białoruska szkoła, kampania informacyjna, tłumaczenia na rzadkie języki na granicy polsko-białoruskiej, pomoc osobom głuchym z Ukrainy, wsparcie więźniów politycznych z Białorusi, wsparcie artystów-uchodźców_czynie, czy przytulanie osób starszych przez czeczeńskie przyszywane mamy i wnuki!
Serdecznie gratulujemy w imieniu Funduszu oraz Partnera Konkursu @FED wszystkim inicjatywom, które otrzymały wsparcie! Cieszymy się na to całe dobro, które się wydarzy z inicjatywy uchodźców i uchodźczyń w Polsce! Dziękujemy!

Dodatkowo 7 inicjatyw znalazło się na liście rezerwowej, co oznacza, że mają jeszcze szansę na wsparcie w przypadku pozyskania przez Fundusz dodatkowych środków i zwiększenia budżetu konkursu. 

Informacje o wynikach i liście rezerwowej: https://www.funduszobywatelski.pl/konkurs/