MamPrawoWiedziec.pl: poradniki i pomocniki wyborcze

Wspieramy inicjatywę Stowarzyszenia 62 „MamPrawoWiedziec.pl: poradniki i pomocniki wyborcze”.

Stowarzyszenie 61 jest niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, której celem jest wspieranie świadomego i aktywnego udziału obywateli w wyborach oraz monitorowanie życia publicznego. Prowadzi www.MamPrawoWiedziec.pl – największą bazę danych o polskiej polityce, analizuje biografie i poglądy posłów. W okresie wyborczym uruchamia quizy i porównywarki poglądów, aby wspomóc obywateli i obywatelki w podejmowaniu świadomych decyzji wyborczych i motywować polityków do jasnego deklarowania planów. Stowarzyszenie prowadzi edukację obywatelską dorosłych

– opracowuje poradniki i pomocniki  wyborcze – odpowiadając na pytania, które pojawiają się w mediach społecznościowych i w mediach. To czego brakuje, to właśnie podstawowa wiedza obywatelska: Gdzie i kiedy mogę zagłosować? Ile krzyżyków stawiam na liście? W okręgu będę wybierać? Jak dopisać się do listy wyborców?

– przygotowało porównywarkę poglądów do znalezienia kandydata lub kandydatki najbliższego nam,

– dla najmłodszych wyborców prowadzi prowadzi konto Orientuj.się na TikToku

Naszym celem jest zwiększenie udziału w wyborach. Niewiedza o tym, w jaki sposób wziąć udział w wyborach jest częstą przyczyną absencji wyborczej. Planujemy dotrzeć do odbiorców mediów społecznościowych, do których nie dotrze rzetelna informacja, z serią poradnika o tym, w jaki sposób oddać głos.

Więcej informacji: https://mamprawowiedziec.pl