Konkurs na najlepszy reportaż dźwiękowy Audionomia Award 2022

Fundacja Audionomia organizuje niezależny konkurs na najlepszy reportaż dźwiękowy – Audionomia Award 2022 i Ogólnopolską Konferencję Reportażu Dźwiękowego w Gdańsku. Na zgłoszenia reportaży dźwiękowych czeka do 15.05. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: fundacja.audionomia@gmail.com.

Konkurs promuje i popularyzuje ambitny reportaż dźwiękowy. Jego celem jest również nagrodzenie twórczych poszukiwań autorów wrażliwych na problemy współczesności, którzy posługują się dźwiękiem jako tworzywem opowieści. Zostanie rozstrzygnięty w czasie pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Reportażu Dźwiękowego, która odbędzie się w Gdańsku od 9 do 11 września 2022 roku. Uczestników ugoszczą Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Podczas konferencyjnych spotkań będziemy wraz Wami słuchać finałowych prac i wykładów poświęconych zagadnieniom dźwięku jako materii opowieści non-fiction, a także problematyce autorskiej kreacji w dokumencie audialnym. Zaprosimy Was również do udziału w debacie poświęconej przyszłości reportażu dźwiękowego – zapewniają organizatorzy.