„Zależy mi” na Polsce – ruszyła kampania 1,5% Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca

W ramach kampanii 1,5% Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca powstał spot „Zależy mi” z udziałem m.in. prof. Adama Bodnara, prof. Ewy Łętowskiej, dr Hanny Machińskiej i Stanisława Soyki. Treść przekazów kampanii nawiązuje do troski o kraj, społeczeństwo, o to, co dla Polek i Polaków jest ważne.

Kampanią chcieliśmy zmierzyć się z dość powszechną apatią, rezygnacją i ucieczką w sprawy wyłącznie prywatne. Tyle niegodnych rzeczy dzieje się w życiu publicznym w Polsce, że już nas to „nie rusza”. W odpowiedzi na nie, zdarza się, że coraz częściej myślimy: „nie zależy mi”… i przestajemy być gotowi na choćby minimalny wysiłek  dotyczący spraw, na których powinno nam zależeć.  Dlatego tak ważnym było, aby pokazać, że są ludzie, obywatelki i obywatele, którym wciąż zależy– mówi Jakub Wygnański, współzałożyciel Funduszu Henryka Wujca. Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca na co dzień wspiera aktywistki i aktywistów i wartościowe inicjatywy obywatelskie, które dowodzą, jak wielu osobom w tym kraju zależy na rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, w którym to zaangażowani obywatele i obywatelki wyznaczają władzy granice i choćby kontrolują jej działania – dodaje Jakub Wygnański.

Zachęcamy, abyście w swoim zeznaniu podatkowym wskazali właśnie Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca! W ciągu 5 lat działalności Fundusz wsparł blisko 200 różnych inicjatyw społecznych na łączną kwotę 2,5 mln zł. Działamy i możemy finansować niezależne działania obywatelskie tylko dzięki Waszemu wsparciu. Wasze 1,5% podatku wzmacnia społeczeństwo obywatelskie i zwiększa udział obywatelek i obywateli w decydowaniu o sprawach, które dotyczą nas wszystkich.

Przekaż 1,5% na Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Więcej informacji www.funduszobywatelski.pl/1_5procent/