Fundusz wsparcia uchodźców z Ukrainy w Polsce

Chcemy, żeby osoby, które ze strachu o swoje życie przybyły do Polski, znalazły schronienie i godne warunki życia, niezależnie od tego, jak długo planują u nas zostać. Wiemy, że bez wsparcia obywateli i obywatelek i organizacji społecznych będzie im trudno. To my musimy ich przyjąć i otoczyć opieką.

Dlatego uruchomiliśmy FUNDUSZ WSPARCIA UCHODŹCÓW Z UKRAINY W POLSCE.

Fundusz wspiera inicjatywy organizacji społecznych i grup nieformalnych z całej Polski udzielających pomocy uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy.

Potrzeby są bardzo różne. Część rzeczy udaje się zrobić siłami społecznymi, lecz są takie, na które pieniądze są potrzebne tu i teraz. Pomagamy tam, gdzie to najbardziej pilne i potrzebne, gdzie chwilowo nie ma innej możliwości uzyskania wsparcia oraz tym, którzy na otrzymanie wsparcia nie mają szans (jak np. pojedynczy aktywiści i wolontariusze). Wybieramy oddolne inicjatywy małych organizacji i aktywistów, które już przerodziły się lub mają szansę się przerodzić w ważne przedsięwzięcia (naszym doświadczeniem jest, że drobna, ale dobrze wycelowana pomoc może zdziałać wiele, uruchomić kulę śnieżną). Łatamy „dziury”, przekazujemy doraźną finansową pomoc, której żadna publiczna instytucja nie udzieli, bo nie ma odpowiednich narzędzi lub nie jest w stanie szybko ich uruchomić.

Przekazane darowizny możesz odliczyć od podstawy opodatkowania (jako osoba fizyczna do 6% od dochodu, jako osoba prawna – do 10% uzyskanego dochodu).

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami:  

darczyncy@funduszobywatelski.pl, tel: 881 603 700

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.