Obywatele w Wyborach – kampania profrekwencyjna
Fundacja Wspomagania Wsi
Wybory i działania profrekwencyjne
2023
cała Polska

„15 X – idę na wybory” to hasło pod którym Fundacja Wspomagania Wsi prowadziła kampanię zachęcającą do udziału w wyborach parlamentarnych. Celem kampanii było dotarcie do kobiet w wieku od 18 do 44 lat oraz mężczyzn z miejscowości do 50 tys. mieszkańców i namówienie ich do wzięcia udziału w głosowaniu parlamentarnym. Działania prowadzone przez Fundację wyróżniały się autentycznym przekazem. Fundacja Wspomagania Wsi zaangażowała sołtysów i sołtyski oraz młode osoby pochodzące ze wsi do tworzenia treści kampanijnych.  Reklamy publikowane w mediach społecznościowych dotarły do 2,3 mln osób.

Od ponad 30 lat Fundacja Wspomagania Wsi wspiera inicjatywy społeczno-gospodarcze  służące rozwojowi terenów wiejskich. Współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami, fundacjami, Kołami Gospodyń Wiejskich, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, nieformalnymi grupami mieszkańców, osobami pełniącymi funkcje wójtów, burmistrzów, a także sołtysów. Działa głównie w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich do 20 tys. mieszkańców.

Fundacja działa w koalicji organizacji pozarządowych „Obywatele w Wyborach”. W ramach prowadzonych działań przekazuje treści (m.in. artykuły, wywiady, wykłady, zaproszenia, informacje) związane z wyborami, skierowane do mieszkanek i mieszkańców wsi. Te działania są realizowane głównie przez portal www.witrynawiejska.org.pl oraz media społecznościowe z nim związane. Witryna Wiejska jest skierowana do osób aktywnie działających na wsi, publikowane w niej treści bardzo często mają charakter poradnikowy tj. podpowiadają jak coś zorganizować, skutecznie przeprowadzić. Zachęca do sprawdzenia poglądów politycznych.

Zobacz film Każdy głos się liczy. Idziemy na wybory. 

Przekazaliśmy wsparcie w wysokości 20 000 zł.