Kontrola budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego
Piotr Szumlewicz
Kontrola instytucji publicznych i działania strażnicze
2022
mazowieckie

Co się dzieje z Centralnym Portem Komunikacyjnym? Co się dzieje z mieszkańcami okolic, gdzie CPK ma być budowany? Na ile transparentna jest budowa CPK i jaki będzie miała wpływ na środowisko? O to pyta Piotr Szumlewicz.

Postanowiłem zająć się nieprawidłościami wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego. Myślę, że to jest temat ważny, ciekawy, który będzie miał spory wpływ na przyszłość Polski, a na pewno polskiego transportu. Przyczyny, dlaczego się ty zająłem, właściwie są trzy.

Rozmawiałem z wieloma mieszkańcami terenów objętych inwestycją, m.in. z mieszkańcami Baranowa. Zirytowało mnie to, że w dużej mierze jest to walka szarego obywatela z bezwzględnym aparatem władzy. Wiem, że ci ludzie składali wiele wniosków w ramach informacji publicznej i władza bardzo często im te wnioski odrzuca, mówiąc, że są jakieś błędy formalne, że to nie zostało prawidłowo wypełnione, etc. Generalnie rzecz biorąc, to zderzenie zwykłego obywatela z władzą, która tego obywatela lekceważy. Chciałbym wnioski na nowo przygotować, tak żeby władza musiała odpowiedzieć na ważne pytania mieszkańców.

Zobaczcie film, w którym Piotr Szumlewicz opowiada o tym, czym dokładnie planuje się zająć w ramach realizowanego przez niego projektu strażniczego.

Przekazaliśmy wsparcie 4 900 zł.