Konkurs (eS) im. Jacka Kuronia na Przedsiębiorstwo Społeczne Roku
Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych
Mechanizmy niezależnego finansowania działań obywatelskich
2022
cała Polska

Wsparliśmy organizację Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia na Przedsiębiorstwo Społeczne Roku i ufundowaliśmy Nagrodę Specjalną im. Henryka Wujca. Otrzymała ją Kuźnia Społeczna, która łączy przedsiębiorczość z działalnością Banku Żywności w Olsztynie, pomaganiem potrzebującym i ratowaniem żywności przed zmarnowaniem.

 Ekonomia społeczna to jest coś, czego matką jest konieczność, a nie moda. Słuchałem, co Państwo robią: ubóstwo energetyczne, samotność, niepełnosprawność, zatrudnienie. Zbliżają się czasy trudne. Są takie rozwiązania, które czekają na swój problem i niestety te problemy się do nas zbliżają. Ten czas przychodzi w tej chwili. Będziemy się tego uczyć i przypominać sobie te wszystkie ważne skrypty: solidarności, wzajemności, pracy, koncentracji nie tylko na zysku – mówił podczas gali konkursu Jan Jakub Wygnański, współtwórca Funduszu Obywatelskiego.

Nagrodę główną w organizowanym przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych konkursie otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia “Radość” z Dębicy.

Przekazaliśmy wsparcie w wysokości 7 000 zł.