Kampania „Wszyscy dla kryzysu na granicy”
Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca i partnerzy
Działania własne Funduszu
2021
cała Polska

16 listopada 2021 r. ruszyła kampania społeczna “Ratujmy ludzi na granicy”, zainicjowana przez Rodziny bez Granic, Polską Akcję Humanitarną (PAH), Medyków na granicy, Klub Inteligencji Katolickiej (KIK), Sant’Egidio, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Polskie Forum Migracyjne, Strefę WolnoSłowa, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Fundację Ocalenie, Grupę Granica oraz nas – Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Jako organizacje, którym zaufały miliony Polek i Polaków, zgodnie z tradycjami gościnności i z pamięcią o uchodźczych losach naszych rodaków, wzywamy rząd do opanowania kryzysu humanitarnego na granicy wschodniej. Nie możemy dopuścić do kolejnych ofiar śmiertelnych i destabilizacji tego regionu kraju. Nie możemy dłużej przerzucać odpowiedzialności za ratowanie ludzkiego życia na naszych współobywateli.

Wobec nadchodzącej zimy i widocznej eskalacji konfliktu ze strony białoruskiej domagamy się pilnego dopuszczenia profesjonalnej pomocy medycznej i humanitarnej w strefie stanu wyjątkowego.

Dowiedz się, co możesz zrobić.