Od dziś będziemy nazywać się Funduszem Obywatelskim im. Ludwiki i Henryka Wujców
Jest dla nas niezwykłym zaszczytem móc ogłosić, że od dziś (29.05.2024 r.) będziemy nazywać się Funduszem Obywatelskim im. Ludwiki i Henryka Wujców.
Podczas dzisiejszej uroczystości pożegnania Ludwiki Wujec tak mówił o swojej Mamie Paweł Wujec: „Zawsze będę pamiętać i podziwiać Mamy aktywność i zdolność działania (…). Tak żyła naprawdę do ostatnich dni.”.
Paula Sawicka, przyjaciółka Ludki, mówiła, przywołując też wspomnienia innych osób: „<<…nikt lepiej nie uczył obywatelskości i rozumienia demokracji niż Ludka i Henio.[…] przede wszystkim rozmowa o Polsce, o tym, jak działać lokalnie, jak budzić świadomość społeczną>> […] Ludka była twarda, zdecydowana, uparta., a w sprawach, które uważała za ważne, nieustępliwa”.
Kuba Wygnański powiedział: „Kończyłem przemówienie 4 lata temu informacją o tym, że oto powołaliśmy Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca. Staraliśmy się naprawdę bardzo. Fundusz przez te lata wsparł 300 małych inicjatyw. (…). Dość przewidywalne jest to, co teraz powiem. Za pozwoleniem Rodziny podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy Funduszu. Będzie się nazywał Funduszem Obywatelskim im. Ludwiki i Henryka Wujców”.
Fot. Jan Brykczyński; Ludwika Wujec na tle muralu Henryka Wujca w Galerii Tybetańskiej w Warszawie