Fundusz Obywatelski wsparł po raz drugi Bootcamp Obywatelski

W dniach 15-18.09.2022 r. odbył się po raz drugi – po raz drugi przy wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca – Bootcamp Obywatelski organizowany przez Akademię Wiedzy Obywatelskiej. To były 4 przepiękne dni Bootcampu. „Jak wy znaleźliście takich uczestników?” – to pytanie najczęściej słyszeli organizatorzy. W Warszawie w wykładach, debatach, panelach i warsztatach Bootcampu wzięło udział 40 licealistów z całej Polski: wyjątkowych, wrażliwych i mądrych osób – to daje nadzieję na wspaniałą przyszłość dla naszego kraju.

Bootcamp Obywatelski to 4 dni spotkań młodzieży licealnej, która już angażuje się społecznie lub interesuje tą tematyką, z czołowymi uczestniczkami i uczestnikami życia publicznego w Polsce. To czas wypełniony wykładami, panelami i i warsztatami, podczas których młodzi ludzie zdobywają wiedzę o tym, jak skutecznie i odpowiedzialnie działać w przestrzeni wspólnej.

Wśród prelegentów w tym roku znaleźli się m.in. ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce – Mark Brzezinski, Aleksandra K. Wiśniewska – szefowa misji INTERSOS w Ukrainie, międzynarodowej organizacji humanitarnej zajmującej się pomocą ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych czy Marta Prochwicz-Jazowska – kierowniczka programowa w warszawskim oddziale German Marshall Fund.

Główną ideą przyświecającą Akademii Wiedzy Obywatelskiej jest budowanie silnego społeczeństwa obywatelskiego 💪😊 przez młodych ludzi 🙋🙋‍♂️🙋‍♀️, kształcenie liderów i liderek w obszarach państwowości, służby cywilnej, instytucji publicznych krajowych i międzynarodowych i organizacjach trzeciego sektora.

Partnerami wydarzenia, poza Funduszem Obywatelskim, były: Fundacja EFC, EDYN oraz Akademia Leona Koźmińskiego – Kozminski University.