System prezentacji, przeglądu i wyszukiwania podmiotów zawierających umowy z Urzędem Gminy/wójtem
Grzegorz Krakowiak
Kontrola instytucji publicznych i działania strażnicze
2022

Grzegorz Krakowiak systematycznie sprawdza  strony Urzędu Gminy, Biuletyn Informacji Publicznej, a także strony portalu zamówień publicznych i jednostek Urzędu Gminy. W razie wątpliwości zwraca się z prośbą o wyjaśnienia do władz gminy w trybie dostępu do informacji publicznej lub prawa prasowego. Prowadzi portal www.mierzyn.pl, w którym publikuje informacje ważne dla mieszkańców. W ramach wsparcia z Funduszu Obywatelskiego stworzył bazę umów zawieranych przez urząd gminy/miasta, która od grudnia 2022 roku jest dostępna na stronie https://jawneumowy.pl/.

Celem projektu było zbudowanie narzędzia internetowego – bazy danych o podpisanych umowach z osobami i firmami w Gminie Dobra w woj. zachodniopomorskim. Do tej bazy dodana jest wyszukiwarka, która pozwala znaleźć dokumenty, które spełniają określone kryteria lub dotyczą określonej osoby/firmy. 

Wczytane zostały umowy za okres 7,5 roku – łącznie 5562 umowy z Gminy Dobra.

Dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego powstał portal www.jawneumowy.pl z blogiem informującym o postępach projektu, uruchomiono newsletter emailowy i utworzono grupę na Facebooku dla projektu. O inicjatywie informowano mieszkańców gminy Dobra i mieszkańców Mierzyna.

Przekazaliśmy wsparcie 2307 zł.