Abonament na Demokrację

Nie ma demokracji bez ochrony praw człowieka oraz rządów prawa.

Gdy dzień po dniu ograniczane są prawa i wolności obywatelskie, to właśnie organizacje społeczne, niezależni aktywiści i aktywistki walczą o standardy demokratyczne.

Możesz ich wspierać, uruchamiając obywatelski ABONAMENT NA DEMOKRACJĘ.

Fundusz Obywatelski jest niezależną inicjatywą, finansowaną przez obywateli dla obywateli.
Wspierając Fundusz Obywatelski, wspierasz wiele organizacji społecznych, które nie mają szansy
na finansowanie z innych źródeł.

ZOBACZ JAKIE INICJATYWY WSPIERAMY.

Czy wiesz, co łączy Wolne Sądy, Grupę Granica, społeczną kontrolę wycinek lasów i ponad sto inicjatyw obywatelskich w Polsce? Wszystkie uzyskały wsparcie Funduszu Obywatelskiego. Wszystkie skupiają niezależnych aktywistów i aktywistki, którzy bronią demokracji, praworządności oraz praw człowieka.

dr hab. Adam Bodnar

Pomóż tym, którzy działają w obronie naszych praw i wolności.

Każdy z nas co miesiąc opłaca rozmaite usługi, dzięki czemu możemy z nich regularnie korzystać. Tracimy do nich dostęp, gdy przestajemy płacić określony abonament. To proste.
 
A jak jest z demokracją? Czy mogą nam ją tak zwyczajnie odłączyć? Okazuje się, że tak. Jeśli nie będziemy się czynnie angażować (nie tylko przy urnie), jeśli nie będziemy regularnie wspierać ludzi, którzy chcą jej bronić, demokratyczne państwo prawa i ustrojowe mechanizmy ochrony praw i wolności jednostki będą w Polsce zagrożone. Czy wiesz, że wystarczy aktywne zaangażowanie 3,5% z nas*, aby w pokojowy sposób dokonać zmian społecznych? Dlatego działaj już teraz!
 
Włącz się do pomocy i uruchom ABONAMENT NA DEMOKRACJĘ, aby systematycznie wspierać lokalnych aktywistów i organizacje społeczne, które bronią praw obywatelskich i patrzą władzy na ręce. Liczą się nawet drobne, ale regularne kwoty. Fundusz Obywatelski sprawdza się szczególnie wtedy, gdy obywatele i obywatelki podejmujący działania interwencyjne potrzebują wsparcia natychmiast. Dzięki zebranym darowiznom możemy szybko i elastycznie przekazać pieniądze na obywatelskie “siły szybkiego reagowania”, na inicjatywy, które nie mają szansy na finansowanie z innych źródeł. Jest to możliwe tylko dzięki regularnym wpłatom naszych darczyńców.
 
Lepiej wpłacać skromny ABONAMENT NA DEMOKRACJĘ, niż płacić wysoką cenę za jej brak!
 

* E. Chenoweth, M. J. Stephan „Why Civil Resistance Works: The Strategic Logic of Nonviolent Conflict”, 2011

Jak uruchomić Abonament na Demokrację?

Ustaw zlecenie stałe ze swojego rachunku bankowego na rachunek Fundacji dla Polski (ul. Szpitalna 5/3, 00-031 Warszawa)

mBank 87 1140 1010 0000 5294 4600 1021

ALBO

Ustaw comiesięczną darowiznę ze swojej karty kredytowej, korzystając z  formularza poniżej (wybierz: WSPIERAM CO MIESIĄC). Pamiętaj, że w razie nagłej konieczności swoją miesięczną darowiznę możesz zawiesić lub z niej zrezygnować w dowolnym momencie.

Pamiętaj również, że swoje darowizny z całego roku możesz odliczyć od podatku (jako osoba fizyczna do 6% od dochodu, jako osoba prawna – do 10%).

prof. Ewa Łętowska

Chcę żyć w państwie, gdzie sądy są wolne od politycznego wpływu, a idea demokracji nie jest wypaczana. Dlatego wspieram Fundusz Obywatelski, który pomaga organizacjom w społecznej kontroli instytucji publicznych.

prof. Adam Strzembosz

Jestem głęboko poruszony podziałami w naszym kraju, brakiem dialogu społecznego oraz wzrostem przemocy słownej. Dlatego wraz z Funduszem Obywatelskim wspieram inicjatywy lokalne i rozmowę mimo różnic.

prof. Andrzej Zoll

Obowiązkiem każdego obywatela jest troska o dobro wspólne. Dlatego za pośrednictwem Funduszu Obywatelskiego pomagam ludziom i organizacjom działającym na rzecz porozumienia społecznego oraz edukacji obywatelskiej.

Robert Hojda

Wsparcie Funduszu Obywatelskiego dodaje skrzydeł do pracy i wiary w przyszłość.

Ludwika Wujec

To, jaka będzie Polska, zależy od każdego z nas. Zależy też od Twojej aktywności. Wspieraj Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca i pomóż realizować oddolne inicjatywy, których nasz kraj naprawdę potrzebuje.

Jacek Fedorowicz

Gdy zagrożona jest niezależność sądów i wolność mediów, kończą się żarty. Przekaż darowiznę na działania obywatelskie.

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.    Masz pytania?