Stypendia z Prawniczego Funduszu Solidarności dla ukraińskich nauczycieli akademickich

Ruszył program stypendialny dla ukraińskich nauczycieli akademickich z wydziałów prawa – zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do 22 lipca 2022 r.

Wśród uchodźców z Ukrainy są także nauczyciele akademiccy z wydziałów prawa. To jedna z tych grup, której szczególnie trudno będzie zdobyć odpowiednią do kwalifikacji pracę. Dlatego Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich i Anna Frankowska, emerytowana partnerka w kancelarii Weil Gotshal & Manges wyszli z inicjatywą stworzenia Prawniczego Funduszu Solidarności i specjalnego programu stypendialnego.

Celem programu jest wsparcie nauczycieli akademickich, którzy wykładali prawo na jednej z uczelni w Ukrainie, a obecnie przebywają w Polsce. Stypendia przyznawane są na rok akademicki 2022/2023 i realizowane będą na jednym z wydziałów prawa uniwersytetu bądź uczelni prawniczej na terenie Polski. Stypendysta w okresie trwania stypendium będzie mieć możliwość prowadzenia własnych badań, wspomagania innych naukowców, prowadzenia ćwiczeń, seminariów i warsztatów, wspierania klinik prawa lub moot courtów oraz współpracowania z ukraińskimi studentami i uczniami.

Stypendium wynosi 100 000 złotych rocznie.

Stypendia ufundowane będą z Prawniczego Funduszu Solidarności, do którego wkład wniosły renomowane kancelarie prawne działające w Polsce i za granicą, a którym przyszłość Ukrainy oraz narodu ukraińskiego leżą na sercu.

Zapraszamy do zapoznania sie ze szczegółami dotyczacymi ubiegania się o stypendium oraz informacjami dotyczącymi Prawniczego Funduszu Solidarności na stronie: www.funduszobywatelski.pl/prawniczy-fundusz-solidarnosci/