Obywatele mają głos
Stowarzyszenie Obywatelski Toruń
Wybory i działania profrekwencyjne
2023
kujawsko-pomorskie

Stowarzyszenie Obywatelski Toruń zorganizowało cykl 6 publicznych wysłuchań obywatelskich kandydatów prodemokratycznych partii w wyborach parlamentarnych w okręgu nr 5. Celem inicjatywy było upowszechnienie wiedzy o kandydatach i kandydatkach do polskiego parlamentu. Wysłuchania były transmitowane i interaktywne. Odbyły się w 4 miejscowościach: Toruń, Włocławek, Grudziądz, Rypin.

Zorganizowanie sześciu publicznych wysłuchań pozwoliło poznać sylwetki i poglądy trzydziestu kandydatów z trzech prodemokratycznych list wyborczych. Forma wysłuchań spotkała się ze społecznym  zainteresowaniem. Merytoryczna rozmowa z kandydatami daje lepszą możliwość wyrobienia sobie opinii w celu podjęcia decyzji wyborczej od typowych debat, a z pewnością również plakatów, komunikatów czy bilbordów. Materiały zgromadzone podczas wysłuchań dostępne są na stronach obywatelskitorun.pl i obywatelemajaglos.pl, w serwisie Youtube i w naszych sieciach społecznościowych. Stanowią one bazę wiedzy o kandydatach, przydatną również w przyszłych wyborach. Nasze wysłuchania były bardziej merytoryczne od przedwyborczych debat w większości mediów. Nasza inicjatywa dotarła prawie do czterdziestu tysięcy odbiorców, a wywołała zaangażowanie około ośmiu tysięcy odbiorców podczas kampanii wyborczej 2023 roku.

Podczas każdego z wysłuchań z udziałem ekspertów, publiczność brała udział w zadawaniu pytań. Transkrypcja wysłuchań jest dostępna na https://obywatelskitorun.pl/wysluchania-obywatelskie-2023/.

Dowiedz się więcej o organizowanych wydarzeniach.

Przekazaliśmy wsparcie w wysokości 8 871,37 zł.