Abonament na demokrację

Jesteśmy jedynym funduszem w Polsce, który przekazuje wsparcie lokalnym aktywistom i organizacjom społecznym na niezależne działania obywatelskie ze środków zebranych wyłącznie od obywateli i obywatelek.

MARTWI CIĘ, ŻE SZKOŁA WPOI TWOJEMU DZIECKU CZARNO-BIAŁY OBRAZ ŚWIATA?

Dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca portal edukacyjny „Otwarta Szkoła. Jak zrobić z HIT-u hit?” pomaga nauczycielom i nauczycielkom nowego, budzącego wiele emocji i kontrowersji przedmiotu Historia i Teraźniejszość realizować podstawę programową bez indoktrynacji i manipulacji. Portal  został przygotowany przez Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita, a jego inicjatorami są nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie.

Uważamy, że aby społeczeństwo obywatelskie mogło się kształtować, należy dowartościować mądrą edukację, która rozwija w młodych ludziach umiejętność otwartego, krytycznego myślenia i samodzielność intelektualną.

Jest to możliwe dzięki darowiznom obywateli i obywatelek, dla których ważna jest edukacja wolna od uprzedzeń i wpajania młodzieży czarno-białej wizji świata.

Ty też pomóż zrobić z HiT-u HIT!

Gdy instytucje zawodzą, obywatele i obywatelki biorą sprawy w swoje ręce. Niezależni aktywiści i aktywistki stają w obronie demokracji, praworządności i praw człowieka. Patrzą władzy na ręce, przeciwdziałają mowie nienawiści, angażują się w edukację obywatelską i budują ruch społeczny przeciwko wycince lasów. 

Wystarczy aktywne zaangażowanie 3,5% z nas*, aby w pokojowy sposób dokonać zmian społecznych. Dlatego działaj już teraz! Włącz się do pomocy i uruchom ABONAMENT NA DEMOKRACJĘ, aby systematycznie wspierać lokalnych aktywistów i organizacje społeczne. Liczą się nawet drobne, ale regularne kwoty. 

Fundusz Obywatelski sprawdza się szczególnie wtedy, gdy obywatele i obywatelki podejmujący działania potrzebują wsparcia natychmiast. Dzięki zebranym darowiznom możemy szybko i elastycznie przekazać pieniądze na na inicjatywy obywatelskie, które nie mają szansy na finansowanie z innych źródeł. Jest to możliwe tylko dzięki regularnym wpłatom naszych darczyńców.

Wspierając Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca, wspierasz wiele organizacji społecznych.  Przez 7 lat działalności przekazaliśmy 4 mln zł dla 300 inicjatyw obywatelskich. 

* E. Chenoweth, M. J. Stephan „Why Civil Resistance Works: The Strategic Logic of Nonviolent Conflict”, 2011

Jak uruchomić obywatelski Abonament na demokrację?

Pamiętaj, że swoje darowizny z całego roku możesz odliczyć od podatku: jako osoba fizyczna do 6% od dochodu, jako osoba prawna do 10%.

prof. Ewa Łętowska

Chcę żyć w państwie, gdzie sądy są wolne od politycznego wpływu, a idea demokracji nie jest wypaczana. Dlatego wspieram Fundusz Obywatelski, który pomaga organizacjom w społecznej kontroli instytucji publicznych.

prof. Adam Strzembosz

Jestem głęboko poruszony podziałami w naszym kraju, brakiem dialogu społecznego oraz wzrostem przemocy słownej. Dlatego wraz z Funduszem Obywatelskim wspieram inicjatywy lokalne i rozmowę mimo różnic.

prof. Andrzej Zoll

Obowiązkiem każdego obywatela jest troska o dobro wspólne. Dlatego za pośrednictwem Funduszu Obywatelskiego pomagam ludziom i organizacjom działającym na rzecz porozumienia społecznego oraz edukacji obywatelskiej.

Robert Hojda, inicjator akcji Tour de Konstytucja

Wsparcie Funduszu Obywatelskiego dodaje skrzydeł do pracy i wiary w przyszłość.

Ludwika Wujec

To, jaka będzie Polska, zależy od każdego z nas. Zależy też od Twojej aktywności. Wspieraj Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca i pomóż realizować oddolne inicjatywy, których nasz kraj naprawdę potrzebuje.

Jacek Fedorowicz

Gdy zagrożona jest niezależność sądów i wolność mediów, kończą się żarty. Przekaż darowiznę na działania obywatelskie.

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera.    Masz pytania?