• Jak możesz wspierać Fundusz i inne inicjatywy

  Fundusz Obywatelski dopiero rozpoczyna swoją działalność. W tej fazie najważniejsze jest zgromadzenie możliwie znaczących środków, które chcemy następnie przekazywać na rzecz innych organizacji i inicjatyw - szczególnie tych działających lokalnie. Wierzymy, że pomogą nam Państwo je zebrać. Można to zrobić na kilka sposobów:

   

  1. Przy wypełnianiu PIT za 2017 r. przekaż swój jeden procent

  Fundacja dla Polski, w ramach której działa Fundusz Obywatelski, ma status organizacji pożytku publicznego i dlatego możliwe jest wspieranie Funduszu także poprzez przekazanie 1% swojego podatku.

  W tym celu prosimy wpisać numer KRS Fundacji dla Polski (0000039342) w odpowiedniej rubryce deklaracji podatkowej: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28 lub PIT-38. Następnie w informacjach uzupełniających w rubryce "Cel szczegółowy 1%" trzeba KONIECZNIE dopisać nazwę "Fundusz Obywatelski". Dzięki temu wiadomo będzie, że pieniądze z Państwa podatku mają wspomóc właśnie Fundusz, a nie inne działania Fundacji (Fundacja prowadzi kilka funduszy).

   

  W formularzu można też wyrazić zgodę na to, abyśmy poznali Państwa tożsamość. Pozwoli nam to utrzymywać z Państwem kontakt.

   

  Można też skorzystać z programu do wypełniania PIT online zamieszczonego poniżej.

   

  Uwaga: Przekazując swój 1% podatku na Fundusz Obywatelski, prosimy zwrócić uwagę, czy nie korzystają Państwo z programu do wypełniania deklaracji, który "na sztywno" wskazuje numer KRS konkretnej, INNEJ organizacji. Zdarza się, że te programy nie pozwalają na zmianę organizacji, do której ma trafić Państwa 1% podatku.

   

  Osoby na emeryturze lub rencie, które nie składają deklaracji PIT (nie mają innych dochodów), też mogą przekazać 1% swojego podatku korzystając z formularza PIT-OP.

   

  2. Wpłać darowiznę

  Zachęcamy do wpłacania jednorazowej (lub jeszcze lepiej - regularnej) darowizny na rzecz Funduszu na wydzielone konto Fundacji dla Polski: mbank 87 1140 1010 0000 5294 4600 1021

  Fundacja dla Polski, ul. Kłopotowskiego 6 lok. 61, 03-717 Warszawa

   

  Jeśli chcą Państwo otrzymywać informacje o działaniach Funduszu, w tytule przelewu - poza informacją, że jest to darowizna na cele statutowe - prosimy podać swój adres e-mail.

   

  3. Wspieraj także inne organizacje i inicjatywy

  Fundusz Obywatelski jest przedsięwzięciem szczególnym, ponieważ zbiera środki na rzecz innych organizacji i inicjatyw, ale wciąż jest tylko jedną z ponad 100 tys. organizacji pozarządowych w Polsce. Jest też tylko jedną z ponad 8 tys. organizacji pożytku publicznego. Listę jednych i drugich organizacji możecie Państwo znaleźć w bazie danych prowadzonej przez Stowarzyszenie Klon/Jawor pod adresem http://bazy.ngo.pl.

   

  Bardzo wiele inicjatyw zasługuje na Państwa bezpośrednie wsparcie i czeka na nie. Bardzo zachęcamy do zapoznania się z ich działaniami. Na poziomie ogólnopolskim, ale także zapewne w Państwa okolicy, działają też i takie, które samodzielnie realizują cele zbieżne z celami Funduszu Obywatelskiego. Możecie Państwo wspierać je bezpośrednio. Gorąco zachęcamy do tego!

  Nie chcemy z nimi rywalizować - chcemy je wspierać i także Państwa namawiamy do tego.

   

 • Tu możesz wesprzeć działania Funduszu od razu!

  Przekaż darowiznę na Fundusz

  e-przelewem lub kartą (PayU) korzystając z poniższego formularza:

  Przekaż 1% podatku

  przy wypełnianiu PIT za 2017 r. za pomocą e - pity.pl